Бургас 19° вятър: KM/h 5 дневна прогноза

05-02-2018 0 1611

Снимка:

Бургаският тим с невероятен обрат

Георги КОСТАДИНОВ

В оспорвана и драматична среща „Нефтохимик 2010“ спечели гостуването си на ЦСКА с 3:2 (25:16, 26:24, 30:32, 22:25, 15:10). Това бе последен мач от 17-я кръг на Суперлигата.

ЦСКА отново започна с променен състав. Заради контузените играчи в лагера на „армейците“, Христо Цветанов за пореден път този сезон бе посрещач, а Пламен Шекерджиев – диагонал. Съвсем логично началният удар на „Нефтохимик“ бе насочван основно към Цветанов с цел да се разбие посрещането на домакините.

Гостите взеха категорично първата част. Втората беше далеч по-оспорвана. Александър Попов направи две промени в тима си. На мястото на Владимир Станков се появи Стефан Стоянов, а Яни Георгиев замени Христо Цветанов.

В края „Нефтохимик“ имаше аванс от две точки, но ЦСКА изравни за 24:24. Последва сервис на „червените“, който бе отсъден в аут, което предизвика гнева на зрителите в залата. Грешка на мрежата за домакините донесе необходимата точка, с която бургазлии удвоиха.

В третия гейм Валентин Братоев се контузи и бе заменен от Андрей Николов. Тази част предложи доста оспорвани моменти, особено в края. ЦСКА не позволи срещата да приключи. „Червените“ спасиха няколко мачбола преди да направят блокада за 32:30, с което намалиха.

Треньорът на „Нефтохимик“ Найден Найденов потърси промяна. Денис Карягин и Петър Христов се появиха на полето за сметка на Андрей Николов и Жани Желязков. В четвъртия гейм „армейците“ имаха аванс от 6 точки при първото техническо прекъсване. Гостите обаче наваксаха изоставането си при 12:12. В края ЦСКА дръпна с 3 точки при 23:20, а Валентин Братоев се завърна в игра. „Армейците“ спечелиха частта и пратиха мача в тайбрек.

Гостите поведоха с 7:1 в решителния гейм и задържаха аванса си.

ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Красимир Гайдарски, Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Владимир Станков и Мартин Божилов – либеро;

Треньор: Александър Попов;

Нефтохимик 2010: Георги Братоев, Илия Петков, Валентин Братоев, Жани Желязков, Георги Петров, Николай Къртев и Теодор Салпаров – либеро;

Треньор: Найден Найденов