С много адреналин завърши състезанието по джет ски в Приморско

05-08-2019 0 439

Снимка: JET SKI България

Георги РУСИНОВ

С много адреналин и майсторски изпълнения завърши състезанието по джет ски в Приморско. Преди по-малко от месец имаше опасност JET SKI CUP 2019 да не се проведе заради скандал с джип, влязъл в морето на плаж „Перла“. Снимка разпространена в интернет пространството на опитите возилото да бъде изкарано предизвика остра реакция у обществеността, което доведе до проверка от Министерство на туризма. Концесионерът набързо бе глобен с 6 000 лева. Оказа се обаче, че закъсалият е един от известните състезатели по джет ски Христо Щърбанов. Именно концесионерът тогава забрани провеждането на състезанието. Няколко дни по-късно обаче с общи усилия между него, организаторът Дамян Дринков и кметът на Община Приморско д-р Димитър Германов JET SKI CUP 2019 бе спасено.

На 3-и и 4-и август в няколко категории се включиха над 60 участници сред които и чужденци. В категория Novice stock until 230 hp победител стана Георги Георгиев, втори Стоян Топалов, трети Ангел Ангелов, а четвърти Мартин Димов.

Марио Михалев бе най-добър в категория Runabout PRO AM. Останалите в класирането след него са Щерьо Арабаджийски, Валери Михалев, Йордан Николов. Христо Щърбанов остана на пета позиция.

В категория Runabout EXPERT STOCK BOX победител стана Валери Михалев, а след него се подредиха Алекс Петров, Веселин Милачков и Йордан Йорданов.

Най-добър при аматьорите в категория Runabout Stock until 1100 cc бе Диан Попов. Валери Михалев остана втори, трети бе Иван Манолов, а четвърти Тодор Костов.

В другата категория при аматьорите – Ski limited Христо Вълков стана победител. След него в класирането останаха Валери Михалев и Антонио Гацула.

При жените в категория EXPERT най-добра бе Ива Найденова. Втора бе дъщерята на Христо Щърбанов – Теа. Третата и четвъртата позиция заеха Дияна Топалова и Надя Маринова.

Отново при дамите в категория Runabout until 1100 cc победител стана Димана Михалева. Втората позиция отново бе за Теа Щърбанова, трета бе Боложина Христова, а четвърта остана Стефани Стойчева.

В смесената категория за младежи Junior Runabout until 1100 cc призова позиция зае Антон Горещилов. Останалите в класирането са Томас Владимиров, Димана Михалева и Мари Петрова.

JET SKI CUP 2019 бе и втори кръг от Националния шампионат по джет ски в България.