Понеделник, 18 Дек 2023

Спорт

Нефтохимик с драматична победа като гост

18.09.2023 09:33

Нефтохимик спечели първата си победа в шампионата на А областна група след успех в Русокастро с 2-1. Футболистите на старши треньора Станослав Жеков изиграха по-силно първо полувреме срещу домакините от ФК Русокастро Златна крепост, в което поведоха с гол на Михаил Мирошник. До края на първите 45 минути зелените пропуснаха няколко чисти положения за нов гол след бързи атаки и удари на Исмаилов. Втората част започна равностойно. Домакините успяха да изравнят в началните минути и да задържат равенството до самия край на мача. Няколко минути преди последния съдийски сигнал Мирошник отбеляза втория си гол след грешка в защитата на домакините и донесе победата за Нефтохимик.

В мача дебют за Нефтохимик направиха вратаря Николай Горанов, който последно е играл за ЦСКА 1948 и нападателя Богослав Петков, който има 5 гола в два мача от началото на първенството за дублиращия отбор.

Нефтохимик: Горанов, Илчев, Славов (к), Бояджиев, Кръстев, Попов, Мирошник, Славилов, Исмаилов, Димитров, Петков

Премиерът за зърнопроизводителите: Аз с терористи не преговарям
  16.09.2023 12:07

Ден, след като забраната за внос на украинско зърно отпадна, зърнопроизводителите отказаха среща