Понеделник, 19 Фев 2024

Спорт

С четвърта поредна победа в Супер Волей „Дея Спорт“ загря за евромача със „Сен Назер“

20.11.2023 13:54

„Дея Спорт“ постигна четвъртата си поредна победа в Супер Волей и вече заема второ място във временното класиране с актив от 12 точки, колкото и лидерът „Хебър“, но бургазлии имат една отложена среща.

Бургаският отбор надигра безапелационно като гост в Дупница местния „Марек Юнион Ивкони“ с 3:0 гейма.

Резултатът в отделните части 25:14, 25:17 и 25:23 красноречиво говори за превъзходството на „Дея Спорт“.

За най-полезен в мача беше определен Николай Учиков, който завърши с 14 точки. Валентин Братоев добави още 12 точки за успеха.

Мачът в Дупница беше своеобразна загрявка за предстоящия първи 1/16 финал за „Чалъндж къп“ срещу елитния френски тим „Сен Назер“.

Срещата е утре, вторник, от 19:00 часа в зала „Младост“.

„Дея Спорт“ обяви безплатен вход за зрителите.