Неделя, 22 Дек 2024
    
Бургас Общество

Конференция за електронно здравеопазване се проведе в Университет „Проф. д-р Асен Златаров” – Бургас

  21.11.2024 13:47  
Конференция за електронно здравеопазване се проведе  в Университет „Проф. д-р Асен Златаров” – Бургас

 

На 20 ноември 2024 г. в Студентския център на Университет „Проф. д-р Асен Златаров” в Бургас се проведе вторият ден на конференцията „Полското & българското електронно здравеопазване – възможности и перспективи. Полска телемедицинска мисия в България”. Събитието събра водещи български и полски експерти, институции и компании, които обсъдиха иновациите и перспективите за развитие на електронното здравеопазване в двете държави.

Конференцията беше открита от г-жа Людмила Зафирова, управител на фирма Интер Бизнес 91, която отправи приветствени думи към участниците и подчерта значението на сътрудничеството между България и Полша в областта на телемедицината. В своето приветствие тя акцентира на важността от обмена на знания и добри практики, както и на значението на иновациите в здравеопазването за подобряване на качеството на здравните услуги в региона.

Поздравителни слова към гостите на събитието отправиха също и ректорът на Университет „Проф. д-р Асен Златаров” проф. д-р Христо Бозов, областният управител на Бургас проф. Мария Нейкова и заместник-кметът на Бургас по „Финанси, бюджет и икономика” Станимир Апостолов. Те подчертаха важността на сътрудничеството между България и Полша в областта на електронното здравеопазване и дигитализацията на здравните услуги, които са в съответствие с европейските тенденции за подобряване на достъпа до здравеопазване и повишаване на качеството на медицинските грижи.

Основният фокус на събитието беше дигитализацията в здравеопазването, като особеното внимание беше насочено към телемедицината и възможностите за прилагането й в България и Полша.

В събитието участваха и водещи полски компании като ProPlus, Braster, SiDly, Technomex, Nestmedics и HigoSense, които представиха своите иновации и решения в сферата на телемедицината. Те обсъдиха как новите технологии могат да бъдат внедрени в България и други европейски държави, като акцентът беше върху практическите приложения на тези иновации за подобряване на здравеопазването.

След обяд участниците имаха възможността да разгледат първия действащ телемедицински киоск в България, разположен в Бургас. Този иновационен проект на Община Бургас е важен етап в обучението на студенти по медицина и предоставя възможност за реална практика с новите технологии в здравеопазването.

Събитието подчерта значението на дигитализацията и телемедицината за бъдещето на здравните услуги, като предостави възможности за задълбочаване на сътрудничеството между двете страни. Инновациите, представени от водещи полски и български експерти и компании, показаха как новите технологии могат да подобрят качеството и достъпа до здравеопазване в България и региона.


Анкета

Мнения

Мнения
Цветлин Йовчев: Случаят от Магдебург се касае до патологичен тероризъм
  22.12.2024 09:24      

По думите му изследване показва, че ако продължава миграцията със същите темпове, през 2050 г. мю