Четвъртък, 27 Фев 2025
    
Карнобат Култура

„Женски светове“: Първата изложба с изцяло женски авторки в Карнобат

  27.02.2025 17:17  
„Женски светове“: Първата изложба с изцяло женски авторки в Карнобат

Магдалена Динева

 

„Изложбата „Женски светове“ е нещо, което карнобатската публика досега не е виждала“. Това каза пред „Черноморски фар“ Силвия Шосева – уредник на ХГ „Бенчо Обрешков“ при НЧ „Димитър Полянов – 1862 г.“ в Карнобат.

Картините, които ще станат достояние на обществеността, са на повече от 20 художнички от различни краища на България – София, Поморие, Карнобат. Това е първата изложба в Карнобат, която е изцяло с жени авторки. И първата, която е с толкова много творци, сред които и преподаватели в Софийски университет „Св. Климент Охридски“, специалност „Визуални изкуства“.

Любителите на изкуството ще имат възможността да се насладят на живопис, графика, скулптура, декоративно-приложни изкуства.

Акцент в изложбата ще бъде творба на Лика Янко – стар майстор. Картината, с която тя ще бъде представена, датира от 20-30- те години на миналия век.

Официалното откриване на експозицията е на 5 март в 17:30 часа.