Петък, 28 Фев 2025
    
Крими

Електронни цигари, облепени по телата на пътници, задържаха на Лесово

  28.02.2025 13:14  
Електронни цигари, облепени по телата на пътници, задържаха на  Лесово

 

Митнически служители и служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР – Ямбол задържаха при съвместни действия на ГКПП Лесово общо 1730 опаковки с 15 електронни цигари и 1715 части за електронни цигари, облепени по телата на шестима пътници - български граждани. Те са пътували с два леки автомобила „БМВ” и „Фолксваген” от България към Турция.

На 27.02.2025 г. превозните средства с българска регистрация пристигат на ГКПП Лесово на изходящо трасе за леки автомобили. Пътуващите в тях общо шестима български граждани – три жени и трима мъже, са обявили, че нямат нищо за деклариране.

Превозните средства са селектирани за щателна митническа проверка. В хода на контролните действия митническите инспектори установяват, че по телата на всички шестима български граждани в автомобилите са облепени общо 1730 опаковки, съдържащи 15 електронни цигари, 230 капсули за електронни цигари, 540 изпарителни глави и 945 изпарители за електронни цигари.

Контрабандните електронни цигари и части за тях за иззети. На нарушителите са съставени общо 6 акта за установените административни нарушения по Закона за митниците.

Задържането е извършено в хода на специализирана полицейска операция на ОДМВР – Ямбол, проведена във взаимодействие със служителите от Агенция "Митници". Работата по случая продължава.

 

 


Анкета

Мнения

Мнения
Мехмед Дикме: Пеевски настъпва, изгражда структури във всички общини, където АПС на Доган е спечелил
  27.02.2025 13:32      

Пеевски настъпва! В  момента Пеевски изгражда структури във всички общини, където АПС на Дог