Понеделник, 07 Апр 2025
    
Бургас Общество

Прожекцията на филма СВАТБА в Бургас – в памет на Васил Банов

  07.04.2025 10:54  
Прожекцията на филма СВАТБА в Бургас – в памет на Васил Банов

Прожекцията на филма СВАТБА в Бургас ще бъде в памет на големия български актьор и човек Васил Банов, когото безвъзвратно загубихме преди дни. Това стана ясно от фейсбук страницата на продукцията. 

"В този филм той създаде една от последните си роли – с онази характерна дълбочина, сдържана сила и майсторство, които белязаха всяко негово превъплъщение. За тази роля Васил Банов бе номиниран от Съюза на българските филмови дейци за най-добра поддържаща мъжка роля – и сякаш съдбата избра да го удостои с това признание в буквално последните часове от неговия живот", казват неговите колеги. И допълват, че броени часове преди да си отиде, той е получил тази номинация – знак, че изкуството му ще продължава да говори, да вдъхновява и да живее.

Прожекцията на филма ще се състои на 9 април - сряда, от 19:00 часа в Културен дом "НХК". Билети на касата на Часовника и в онлайн мрежата на Грабо.